Mücevherleriniz değerli ve zarif parçalardır. Kullanırken ve bakımını yaparken birkaç önlem alarak orjinal güzelliğini koruyabilirsiniz.

 

• Takılarınız düzenli olarak temizlenmelidir. Temizlemek için çok yumuşak bir fırça ve sabunlu su kullanabilir, ardından temiz ılık suyla durulayabilirsiniz. Deri parçalı mücevherler yumuşak bir bezle temizlenebilir. Mücevherlerinizi her yıl bize getirip kontrol ettirmenizi, profesyonelce temizlettirmenizi tavsiye ederiz.

• Uyumadan, spor yapmadan, ellerinizi yıkamadan veya aşındırıcı ürünler kullanmadan önce mücevherlerinizi çıkarmaya lütfen özen gösterin. Koku, alkol, kozmetik, amonyak, klor ile temastan kaçının ve takılarınızı yoğun ısı kaynaklarından ve aşırı sıcaklık değişikliklerinden uzak tutun.

• Mücevherlerinizi taktıktan sonra tek tek orijinal kutusunda veya poşetinde saklayarak zarar görmesini önleyebilirsiniz; diğer takı parçalarıyla teması çiziklere neden olabilir. Zincirlerin dolaşmaması için kilit yerlerinden kapatılmalı ve düz olarak yerleştirilmelidir.

• Takılarınız bir darbe alırsa, taş ayarının kontrol edilmesi gerekebilir. Kopçaları, bağlantıları ve metal çerçeveleri zorlamaktan kaçının. Tokanın ve emniyet mandalının düzgün şekilde kapandığından emin olun. Herhangi bir endişeniz varsa, mücevheri bir uzman tarafından kontrol ettirmeden takmamalısınız.