S. S. SSıkça Sorulan Sorular

Ürünlerin kargoya veriliş tarihi, ürün sayfasında gösterilmektedir. Sepet ve alışveriş tamamlama sayfasında tüm ürünleriniz için bu tarih hesaplanır.

Online Mağaza’mızdan yapacağınız alışverişlerde, yurtiçine gönderilecek (Kıbrıs Hariç) ürünlerde kargo ücretsizdir. Yurtiçine yapılan kargolar Sigorta Şirketi aracılığıyla Yurtiçi Kargo ile gönderilir. Yurtdışı çıkışlı gönderiler ise UPS aracılığı ile gönderilir.

Online mağazadaki ürünlerin tamamı mağazalarımızda olmayabilir, ancak mağazamızdan ilgili ürünü talep ettiğinizde kısa bir süre içerisinde o ürünü mağazamız size temin edebilir.

Ölçü seçimi ve yazı yazdırma – renk değiştirme gibi taleplerinizin olmadığı ürünlerde satın aldığınız ürünü size teslim edildiği andan itibaren 14 gün içerisinde mağazamıza geri gönderebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünü kargo ücretini alıcı ödemeli yaparak bize Yurtiçi Kargo ile gönderebilirsiniz.

Alıcı adı: Falez Kuyumculuk

Mollafenari, Vezirhan Cd. No:11 34120, Fatih, Istanbul, Türkiye

Telefon: (0212) 526 07 26 / (0212) 5283391     

İade edilen ürünler merkezimize geldikten sonra kontrol sürecinde (en geç 21 gün içinde) uzmanlarımız tarafından incelenir. Üründe herhangi bir hasar varsa ya da ürününüz cayma hakkınızı kullanabileceğiniz şartlara uygun değilse bu ürün, raporlanarak tarafınıza geri gönderilir ve size telefon veya email ile bilgilendirme yapılır. Ancak ürününüz cayma hakkına uygunsa 10 günlük kontrol sürecinden sonra ürün tutarı, hangi yöntem ile sipariş vermişseniz, aynı yöntem ile iade edilir.

Not: Kredi kartlarına yapılan iadeler genellikle 1-7 gün arasında hesabınızda olurken, bankacılık sisteminden kaynaklanan problemler nedeni ile debit kart (hesap kartları) iadeleri 30 güne kadar süre alabilmektedir.

Online Mağazamızdan satın almış olduğunuz ürünleri mağazamızdan değiştirebilir ve iade edebilirsiniz.

Online Mağazamızda olan her ürünü stok durumuna göre mağazamızda da bulabilirsiniz. 

Eğer satın aldığınız yüzüğün ölçüsünü, parmak ölçünüzden küçük ise yüzüğün tasarımına bağlı olarak mağazamızda yeniden ölçülendirme işlemi ücretsiz olarak yapılır.

Evet, Online Mağaza’ ya özel yapılan kampanyalar hariç diğer tüm ürünlerin fiyatı mağazamız ile aynıdır.

Önemli: Fiyat karşılaştırma yaparken internetteki ürünün kodu ve bilgilerinin tamamı aynı olmasına dikkat ediniz, farklı ürün bilgilerinde farklı fiyatlar oluşabilir.

Özel tasarım ile ilgili size ancak mağazamızdan destek olabilmekteyiz. Online Mağaza üzerinden özel tasarımlar yapılamamaktadır.

www.falezkuyumculuk.com’dan alışveriş yaparken kullanmış olduğunuz kredi kartı bilgileri güvendedir ve SSL Sertifikası ile korunmaktadır. www.falezkuyumculuk.com’dan vermiş olduğunuz tüm siparişler şifrelidir. Dolayısıyla sipariş sırasında kullanılan kredi kartı bilgileri koruma altındadır.

Elektronik ticaretin anahtarlarından biri de “Sanal POS” denilen sistemlerdir. Web üzerinden ödeme söz konusu olduğunda sanal POS´lar devreye girer. Klasik alışverişlerde kullandığımız POS (Point of sale- ödeme noktası) cihaz ve sistemlerinin, web siteleri üzerinden alışveriş yapmaya olanak sağlayan şekline sanal POS -VPOS (Virtual point of sale) denmektedir. Kısaca buna Internet´e uyarlanmış POS da diyebiliriz. Sanal POS ile alıcı-satıcı ya da satıcı-tedarikçi arasında online bir ödeme sistemi ve altyapısı kurulmuş olur. Sistem basit olarak, firmanın web sitesi üzerinden bilgilerini giren alıcının banka veya kredi kuruluşlarında olan hesabından, satın aldığı ürün veya hizmetin bedeli olan paranın firmanın kendi banka hesabına geçmesine dayanır. Bu sistemi uygulamak son derece kolay ve zahmetsizdir. Ürün ve hizmetlerini web üzerinden pazarlamayı düşünen bir firma öncelikle ticari hesabının bulunduğu bir banka ile üye işyeri ve e-ticaret sözleşmelerini imzalaması, devamında da bankaya ait VPOS yazılımını kendi web sitesine kurması yeterlidir. Sanal POS işleyiş olarak oldukça güvenlidir. Tüm işlemler bu süreç esnasında, dijital olarak gerçekleştirilir. Güvenlik sistemleri SSL 128 bit´lik şifreleme algoritmasına dayanan dijital imza ve dijital sertifikalı giriş-çıkış işlemlerini çözmek çok zordur. Bu nedenle klasik bir alışverişte yaşayacağınız güvenlik tehlikesi (hele hele günümüzde) kat be kat daha fazladır.

Sanal POS kullanmanın sağlayacağı faydalar:

  1. Internet yoluyla gerçekleştirilen alışverişlerde en etkili ve güvenli ödeme metodudur.
  2. Perakende (B2C – firmadan müşteriye) satışlarda %35-40 arasında artış sağlar.
  3. İşletmenin pazarlama alanını dar bir bölge ve şehirden kurtarıp, ülke çapında yaygın bir ağa kavuşmasını sağlar, hatta ihracat olanaklarını da ciddi anlamda arttırır.
  4. İmaj, tanıtım ve rekabet gücü anlamında işletmeye büyük artı değer sağlar. Yüz yüze satış sürecinden çok daha kısa sürelerde alışveriş olanağı tanır.
  5. Elektronik ortamda yapılan işlemler kısa sürede tamamlanır, zamandan tasarruf sağlanır. Bu durum müşteri memnuniyetini arttırır, devamlılık sağlar.
  6. Sipariş ve satışlarla ilgili bilgileri veri tabanına aktarır ve saklar.

 

Güvenlik:

Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır.

Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği:

Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Söz konusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://..  biçimin de oluşunu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

Site-Banka Haberleşme Güvenliği:

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Söz konusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

Site içi Veri Güvenliği:

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde herhangi kişi, kurum veya kuruluş bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.